До Веприна прийшов газ!

Розвиток соціальної сфери на селі споконвіку був і залишається головною умовою його існування, щоби не з’являлося приводів будь-кому просторікувати про неперспективність того чи іншого населеного пункту. Серед чинників, які поліпшують умови проживання на селі, а відтак зменшують міграцію населення з нього, закономірно називають і газифікацію. Бо попри нагальну потребу зменшувати споживання газу, для сільської місцевості, де господарюють переважно люди старшого віку, природний газ – це не лише побутові зручності, а й вагоме полегшення фізичної праці.

На ці фактори невипадково звертали увагу промовці на врочистому зібранні територіальної громади Веприна, яка зійшлась, аби бути присутніми при пуску газу по збудованому до села і по селу газопроводу.

Поки що газ прийшов до 150 осель вепринців. Хоча, як зазначив сільський голова В.Старовойт, проектуючи і прокладаючи газові мережі по селу, орієнтувалися на усіх 526 потенційних споживачів, відтак охопили усі без винятку вулиці. Протяжність розподільчих газопроводів по селу становить 15,4 кілометра.

- Процес цей був непростим, адже будівництво розпочалося ще у 2012 році, - мовив Віталій Борисович, - але вдалося зробити те, чого хотіло і до чого прагнуло не одне покоління жителів Веприна.

Замовником і підрядником будівництва підвідного газопроводу (його довжина - 3,4 км) виступило Публічне акціонерне товариство «Житомиргаз». Врешті його фінансування, як і будівництво двох шафових газорегуляторних пунктів, газівники теж узяли на себе, впроваджуючи власну інвестиційну програму. На ці кошти товариство витратило 1574 тисячі гривень.

- Хто б що не казав, але, навіть попри зростання тарифів, газ є й залишається найзручнішим видом палива, - зазначив голова правління ПАТ «Житомир-газ» Валентин Ющенко. - Незважаючи на економічну ситуацію в країні, «Жито-миргаз» продовжує інвестувати кошти у розбудову газопроводів, тісно співпрацюючи з місцевими громадами.

У Веприні прикладом такої співпраці слугують сільська рада і вуличний кооператив, очолюваний С.Рясним, коштом якого прокладені розвідні мережі по селу.

- Поки що до нього входять 296 осіб, - поінформував Станіслав Михайлович, - але запалення блакитного вогника в селі буде добрим прикладом для інших.

Втім блакитне паливо прийде не тільки до помешкань вепринців, а й до місцевої школи і дитсадка, до медичного пункту і закладу культури.

- Створення комфортних умов для людей – один з пріоритетів у роботі обласної влади, - акцентував, звертаючись до присутніх, голова облдержадміністрації Сидір Кізін. – Тож маємо все робити, аби село розвивалося, щоб тут створювалися нові робочі місця, щоби молодь не залишала його у пошуках кращого життя. Це врешті сприятиме розвою та реформуванню країни, єднанню усіх її громадян.

А майбутнє села – теперішні наймолодші його жителі, учні місцевого навчально-виховного комплексу, що разом з культармійцями тепло привітали гостей примовками й піснеспівами.

Очільник області не лише запалив з газівниками і представниками громади символічний газовий факел, а й особисто перевірив у роботі газову плиту в одній із сільських садиб і навіть підсмажив на ній традиційну у таких випадках яєчню.

Не приховувала своєї радості від події господиня Валентина Гарбар:

- Це справді Господня ласка для нас. Адже були сумніви, тертя, але вепринці – оптимісти, поставили мету і йшли до неї. Тож удячність від усіх односельців усім, хто зробив людям таке добро.

Привітавши присутніх з цим безумовним святом не лише для Веприна, а й для усього району, слова подяки виголосили на адресу газівників-будівельників голова районної ради Віктор Міхненко і перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Прокопенко.

Крім того подяками були нагороджені працівники Радомишльської дільниці Малинського управління з експлуатації газового господарства: слюсар-будівельник Олександр Яценко, фахівець по роботі з клієнтами Петро Дмитренко, зварювальник поліетиленових труб Валерій Давидюк, електрик-зварювальник Борис Воробйов.

Освятив добру справу священик о. Сергій.

Віншуючи передусім газівників, сільський актив також дякував усім, хто сприяє вирішенню його соціальних проблем, зокрема енергетикам, сусідам з Вишевич і Макалевич, з якими тісно співпрацюють у здійсненні спільних проектів, землякам-доброчинникам.

Примітно, що урочистості з нагоди уведення в дію вепринського газогону відбувалися на майдані, біля якого закладено підмури майбутнього сільського храму. І це є ще одним промовистим підтвердженням, що Веприн з оптимізмом дивиться у своє прийдешнє.Володимир МОЛОДИКО.


Газета «Зоря Полісся», 23 травня 2014 р.